ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3627645
*
nr 362 7645
Spegel
Rekt. H.129
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 09:14:23
1
300 kr
22/5 23:28:54
2
Vinnande bud
23/5 15:29:26
3
500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 362 7645
Spegel
Rekt. H.129
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/5 09:14:23 | 1 | 300 kr |
| 22/5 23:28:54 | 2 | Vinnande bud |
| 23/5 15:29:26 | 3 | 500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



